Пронајдени 40 пакувања со прашеста материја во патика на затвореник во КПУ „Идризово“ | Правдико

Правдико

   

Пронајдени 40 пакувања со прашеста материја во патика на затвореник во КПУ „Идризово“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на вчерашниот ден во Казнено-поправната установа „Идризово“ при извршен претрес на 27 -годишниот Е.Љ. од Скопје, лице кое издржувало затворска казна, во патика му биле пронајдени 40 пакувања со прашеста материја и истите му биле одземени, соопшти МВР.

Од полицијата наведуваат дека работат на целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико