Пронајдени сите шест тела од починатите патници од паднатиот авион | Правдико

Правдико

   

Пронајдени сите шест тела од починатите патници од паднатиот авион

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Obvinitelstvo SkopjeУвидните екипи кои се наоѓаат на местото каде вчера во попладневните часови се урна авион ги пронајдоа сите шест тела од починатите патници. Станува збор за пет мажи и една жена.

Телата се подготвени за пренесување во Институтот за судска медицина  каде што во наредниот период по налог на Јавен обвинител  ќе следи постапка за идентификација.

Препорачуваме

Партнери на Правдико