Пронајдено починато лице на улица во Центар | Правдико

Правдико

   

Пронајдено починато лице на улица во Центар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Полициската станица – Центар вчеравечер било пријавено дека на улица „Иван Милутиновиќ“ во бессознание и без знаци на живот лежи непознато машко лице, на возраст од околу 60 години.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатото лице било предадено на обдукција.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико