Провери дали си корисник на „Купувам домашно“ платежната картичка | Правдико

Правдико

   

Провери дали си корисник на „Купувам домашно“ платежната картичка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Едноставно и без постапки за аплицирање, 324.479 граѓани ќе добијат Домашна платежна картичка. Листата на граѓани на кои им следи финансиска поддршка e објавена на страната www.kupuvamdomasno.gov.mk

Со внесување на својот ЕМБГ секој граѓанин ќе може да го провери износот кој му следи и да добие информација за банката издавач која ќе му ја издаде картичката. Прочитајте повеќе: vlada.mk/node/21691

Препорачуваме

Партнери на Правдико