Прва седница на Анкетната комисија за прислушувањето | Правдико

Правдико

   

Прва седница на Анкетната комисија за прислушувањето

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Собранието на Република Македонија за денеска е најавена прва седница на Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето, на која треба да биде усвоен комисискиот деловник.

sobranie-na-rm-640x360

Најавени се и седници на комисиите за европски прашања и за финансирање и буџет, кои треба да расправаат за Извештајот на Европската комисија за Република Македонија за 2015 година.

На дневен ред на Комисијата за финансирање и буџет е и Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за финансиска дисциплина, во второ читање.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико