Прва седница на Националниот совет за евроинтеграции | Правдико

Правдико

   

Прва седница на Националниот совет за евроинтеграции

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во собранието денеска ќе се одржи прва седница на Националниот совет за евроинтеграции.

На дневниот ред се презентација на активностите реализирани од Владата за интеграција во Европската Унија, во изминатото тромесечие и предлог активности за тековното тромесечие и потреба од поширок национален консензус.

Исто така, како точка на дневниот ред е и усвојување на Планот на активности на Националниот совет за евроинтеграции за периодот септември-декември 2017.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико