Правдико

   

Пукање кон куќа во Скопје

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Четириесетгодишен маж од Скопје пријавил дека синоќа по полноќ, непознато лице пукало кон неговата куќа.

Полицијата соопшти дека настанот се случил на улицата „Мара Маждуречка“, при што била оштетена фасадата.

Извршен е увид на местото и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико