Пукање на улицата Џон Кенеди во Чаир, полицијата го истражува случајот | Правдико

Правдико

   

Пукање на улицата Џон Кенеди во Чаир, полицијата го истражува случајот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Истрели од огнено оружје се слушале утрово во скопски Чаир, што ги вознемирило жителите, кои подоцна настанот го пријавиле во полиција.

Службеници излегле на терен, потврдуваат од МВР, и додаваат дека на местото на настанот биле пронајдени чаури.

Засега не се знае кој и зошто пукал.

„Денес по 10 часот било пријавено дека на улицата Џон Кенеди се слушнало пукање од огнено оружје. По пријавата е излезено на местото на настанот, но не се пронајдени лица, а пронајдени се само четири чаури“, велат од МВР.

Пред две недели во Бутел од автоматска пушка беа испукани стотина куршуми кон скопјанец, а тој тоа го пријави во полиција.

Засега, овие два настани не се поврзуваат. За пукањето во Бутел се чека резултат од истрагата која треба да покаже кој пукал, како и причините за тоа.

Во полицискиот билтен пукање во Чаир беше пријавено и на втори јуни кога во раните утрински часови во близина на угостителски објект и градинка на улицата Архиепископ Доситеј едно лице пукало од огнено оружје кон 24-годишен скопјанец, кој управувал мотоцикл, при што бил повреден во пределот на ногата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико