Пунктовите за вакцинација ќе работат и утре | Правдико

Правдико

   

Пунктовите за вакцинација ќе работат и утре

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерството за здравство инфомира дека пунктовите за вакцинација во сите здравствени установи низ државата ќе работат во текот на утрешниот ден.

Граѓаните кои сакаат да се вакцинираат утре ќе може да го направат тоа како и секој друг работен ден.

За вакцинирање, не е потребен претходно закажан термин.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико