Работилница за адвокати за концептот на криминал од омраза | Правдико

Правдико

   

Работилница за адвокати за концептот на криминал од омраза

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advokatska komoraАдвокатската комора на РМ во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје на 29.11.2016 во Скопје организира работилница за адвокати за концептот на криминал од омраза.

Работилницата ќе се одржи во зградата на Хипериум (5-ти кат) што се наоѓа на Булеварот 8-ми септември во Скопје.

Адвокатите што се заинтересирани да учествуваат на работилницата задолжително да се пријават на email: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико