Работните групи ќе ги усогласуваат законот за внатрешни работи, за влада и за медиуми | Правдико

Правдико

   

Работните групи ќе ги усогласуваат законот за внатрешни работи, за влада и за медиуми

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Четирите политички партии потписнички на Договорот од Пржино, денеска ќе се сретнат за да ги усогласат законските измени што претходно ги договорија со последниот анекс на Договорот од Пржино.

collage-pregovori-przino-860x6801

Работните групи на партиите ќе треба да ги усогласат измените во законите за влада, за медиуми, како и во законот за министерството за внатрешни работи.

Потоа овие законски измени ќе треба да бидат изгласани во Собранието. Се очекува работните групи да се сретнат попладнево.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико