Работните групи повторно на преговори за измените на Изборниот законик | Правдико

Правдико

   

Работните групи повторно на преговори за измените на Изборниот законик

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Политичките партии, според најавите ги продолжуваат преговорите за примена на договорот од Пржино со кој треба да се најде излез за политичката криза во земјава. Денеска и утре на преговарачката маса повторно се измените на Изборниот законик.

117318
Очекувањата се дека во наредните два дена би требало да се постигне договор за дел од отворените прашања за Избирачкиот законик.

В четврток претставниците на политичките партии ќе имаат состанок на кој повторно ќе се дискутира за правната рамка за специјалниот јавен обвинител.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико