Ранети двајца полицајци во Швајцарија, напаѓачот е во бегство | Правдико

Правдико

   

Ранети двајца полицајци во Швајцарија, напаѓачот е во бегство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Швајцарската полиција трага по 33-годишен маж кој утринава рани двајца полицајци во местото Рехетобел, јавуваат швајцарските медиуми.

svjacarska-policija

Инцидентот се случил нешто по девет часот, кога полицијата се обидела да ја претресе куќата на осомничениот. Тој отворил оган и ранил двајца полицајци, кои веднаш се хоспитализирани.

Осомничениот е во бегство и веројатно е вооружен, предупредува полицијата.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико