Расчистена тешка кражба во Скопје, приведени три лица | Правдико

Правдико

   

Расчистена тешка кражба во Скопје, приведени три лица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 28.01.2021, по преземени мерки и активности, полициски службеници од ЕВР Карпош – СВР Скопје ги лишиле од слобода Ф.К.(25), Ф.К.(23) и Ф.И.(29), сите од Скопје, затоа што на 27.01.2021, во периодот од 21.30 до 23.30 часот, извршиле тешка кражба во продажен објект во спортски центар во Скопје.

Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот, а тие биле приведени во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Партнери на Правдико