Рашковски: ОЈО ја отфрли кривичната пријава против мене | Правдико

Правдико

   

Рашковски: ОЈО ја отфрли кривичната пријава против мене

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, на својот профил на „Фејсбук“ објави дека Основното јавно обвинителство ја отфрлило кривичната пријава против него, што ја поднесе Кристијан Мицковски од ВМРО-ДПМНЕ.

Рашковски додаде дека главна причина за отфрлање на пријавата било тоа што ВМРО-ДПМНЕ не доставила ниту еден доказ.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико