Расправата за предметот „Тендери“ одложена, еден од обвинетите во изолација | Правдико

Правдико

   

Расправата за предметот „Тендери“ одложена, еден од обвинетите во изолација

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Презакажана е расправата за предметот „Тендери“.

Истата требаше да се одржи денеска но поради изолација на еден од обвинетите расправата за предметот „Тендери“ се одложува за 12 месецов, информираат од кривичниот суд.

„Поради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 64/17 од обвинителството означен како ‘Тендери’, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за денеска се одлага поради изолација по добиен позитивен ковид-тест на еден од обвинетите. Следниот термин за продолжување на главната расправа е на 12.4.2021 година, за што веќе се известени странките во постапката, а за евентуални нови промени јавноста ќе биде благовремено информирана“, соопшти Основниот кривичен суд Скопје.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико