Разбиена криминална група во Шпанија, уапсени 129 лица | Правдико

Правдико

   

Разбиена криминална група во Шпанија, уапсени 129 лица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во акција на шпанската полиција и Интерпол разбиена е организирана криминална мрежа која делувала од Кавказ до Шпанија и Франција, при што уапсени се 129 лица.

Уапсени се во главно Американци, осомничени за кривични дела кои вклучуваат поседување оружје и кражба на накит, се наведува во соопштението на Интерпол.

Во една од најголемите такви операции во Шпанија, биле претресени повеќе од 70 локации, а апсењата биле изведени минатата недела во Шпанија и Франција.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико