Разбојник со пиштол ограбил жена во зграда во Карпош | Правдико

Правдико

   

Разбојник со пиштол ограбил жена во зграда во Карпош

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Разбојник со пиштол ограбил жена во зграда во скопски Карпош.

Според информациите на МВР, вчера, во 17.30 часот, Н. К. (53) од Скопје пријавила во полиција дека во влез од зграда на улицата Радика непознато лице ѝ се заканило со пиштол и ѝ ја украло чантата.

Од МВР наведуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

(Фото: Илустрација)

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико