Разбојник удрил продавачка со тупаница по лице | Правдико

Правдико

   

Разбојник удрил продавачка со тупаница по лице

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дрзок разбојник вчера, во обид да ограби продавница во Прилеп, ја удрил продавачката со тупаница по лице, но сепак заминал без парите.

Како што извести СВР Битола, вчера, во 20.30 часот, маскиран маж влегол во продавница и од вработената ги побарал парите. Таа ја отворила задната врата од продавницата и почнала да вика по сопственичката. Тогаш маскираниот разбојник се доближил до неа и потоа со тупаница ја удрил по лице. Потоа заминал.

Полицијата трага по сторителитот и работи на расчистување на случајот.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико