Разбојништво во маркет во Скопје | Правдико

Правдико

   

Разбојништво во маркет во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 09.01.2017 година во 20,42 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“поточно во маркет „Стокомак 21“, непознат сторител вооружен со пиштол и маскиран со плетена црна маска, извршил разбојништво и од вработените одзел околу 27.000 денари, а потоа го напуштил местото на настанот.

thief-black-mask-suit-pointing-his-finger-isolated-white-background-55297843

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико