Разбојници влегле во куќа на скопјанец и го претепале пред неговите внуци | Правдико

Правдико

   

Разбојници влегле во куќа на скопјанец и го претепале пред неговите внуци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Четириесет и двегодишен скопјанец бил физички нападнат од две лица кои дошле во неговата куќа додека тој седел со своите внуци.

Како што информираат од МВР, Е.Г.(47) и К.Г.(27) го удирале домаќинот со синџир што го носеле со себе, а потоа и со секира што ја одзеле од него, при што му нанеле видлива повреда во пределот на главата. По преземените мерки, двете лица биле приведени и против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико