Разузнавачката служба ФСБ спречи терористички напад во Москва | Правдико

Правдико

   

Разузнавачката служба ФСБ спречи терористички напад во Москва

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Руската разузнавачка служба (ФСБ) соопшти дека денеска уапсила членови на терористичка група која во Москва и регионот планирала низа напади, пренесуваат руските медиуми.

„ФСБ спречиле активности на терористичката група која планирала серија терористички напади на јавни места, вклучително и сообраќај и големи шопинг-центри, а која се служи со самоубиствени напади и силни експлозии“, се наведува во соопштението, пренесува ТАСС.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико