Регистрирани 218 прекршоци за неносење заштитни маски | Правдико

Правдико

   

Регистрирани 218 прекршоци за неносење заштитни маски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 218 прекршоци во земјава, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со епидемијата на Ковид -19.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико