Регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата – вкупниот број на заболени е 177 | Правдико

Правдико

   

Регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата – вкупниот број на заболени е 177

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови:

Скопје (20),
Куманово (3),
Велес (3),
Прилеп (2) и
Дебар (1).

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 177 лица.

Препорачуваме

Партнери на Правдико