Регистрирани се 475 прекршоци за неносење заштитна маска | Правдико

Правдико

   

Регистрирани се 475 прекршоци за неносење заштитна маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 475 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико