Ременски: Дававме исказ како оштетени од прислушувањето | Правдико

Правдико

   

Ременски: Дававме исказ како оштетени од прислушувањето

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски рече дека заедно со својот сопруг Јовче Ременски во СЈО биле на распит како оштетени од прислушувањето кое го вршела Управата за безбедност и контраразузнавање.

Според неа, освен што се прислушувани, врз нив бил вршен и политички мобинг.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико