Романија: Еден уапсен за нападите во Париз 2015 | Правдико

Правдико

   

Романија: Еден уапсен за нападите во Париз 2015

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Романија е уапсен маж за кој има сомнеж дека е поврзан со групата што ги извела нападите во Париз во ноември 2015 год., а во кои беа убиени 130 луѓе.

Осомничениот е идентификуван како Ибраим, а тужителите го испрашувале за организиран криминал.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико