Русија и Украина почнаа разговори за размена на затвореници | Правдико

Правдико

   

Русија и Украина почнаа разговори за размена на затвореници

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Русија и Украина почнаа преговори за нова размена на затвореници, објави канцеларијата на украинскиот претседател Володомир Зеленски на својот канал на „Телеграм“ , пренесува ТАСС.

„Веќе почнавме разговори со Руската Федерација за размена на Украинците, вклучувајќи ги и Кримските Татари и други Украинци кои се во Русија“, рече Зеленски пред новинарите во Ерусалим.

Извор:Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико