Русија стави вето на резолуцијата за Сирија | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Русија стави вето на резолуцијата за Сирија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Русија стави вето на предлог резолуцијата во Советот за безбедност на ОН со која се осудува употребата на хемиско оружје во Сирија и побара брза истрага.

Ова е осми пат Русија да вложува вето во Советот за безбедност како заштита на својот сојузник. Кина која стави вето на шест резолуции за Сирија овој пат се воздржа од гласање, заедно со Етиопија и Казахстан. Освен Русија, против гласаше и Боливија. Шефот на британската дипломатија Борис Џонсон во врска со руското вето оцени дека „Русија избрала погрешна страна“.

Извор: Радио Слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико