Рускоска за Независен: Заев прв го пријави „Рекет“ | Правдико

Правдико

   

Рускоска за Независен: Заев прв го пријави „Рекет“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Бизнисменот Орце Камчев, кој во случајот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство е осомничен, а во најновиот случај на редовното обвинителство е сведок, заканите за рекет прво му ги пријавил на премиерот Зоран Заев кој потоа тоа го пријавил во Обвинителството, објавува Независен.

-Премиерот усно нè извести мене и јавниот обвинител на РСМ, притоа изразувајќи подготвеност да дојде и да поднесе кривична пријава на записник. Но ние му советувавме сведокот да дојде во Обвинителство и да пријави, вели раководителката на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска за весникот.

Извор: НоваТВ

Препорачуваме

Партнери на Правдико