Рустеми од СЈО денеска на исказ за „Рекет“ | Правдико

Правдико

   

Рустеми од СЈО денеска на исказ за „Рекет“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”. Тој требаше да сведочи вчера, но беше одложено поради рочиштето за предметот „ТНТ”, каде Рустеми е застапник на обвинението.

Во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“ веќе сведочеа од специјалните обвинителки Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, а за во вторник покана добила и шефицата на СЈО, Катица Канева.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико