„Сајт на годината 2016“: Правдико победник во категоријата „Најдобар Блог“ за 2016-та | Правдико

Правдико

   

„Сајт на годината 2016“: Правдико победник во категоријата „Најдобар Блог“ за 2016-та

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во присуство на околу двесте гости, во најголем дел креатори, сопственици, дизајнери, автори на содржините на голем број македонски веб-сајтови, во Македонската опера и балет на 24.12.2016 г. беа доделени наградите Сајт на годината за 2016 година. Манифестацијата се одржа седма година по ред, во организација на дигиталната маркетинг агенција Медиа Солутионс која е сопстевник на платформата keepaneye.mk и основач на ИАБ Македонија, а со поддршка на Министерството за култура на РМ, Градот Скопје, Кожувчанка ДОО Кавадарци и голема помош на генералниот спонзор Витаминка АД Прилеп.

15723457_1211966655548936_6621917968311373916_o

Сајт на годината низ годините прерасна во престижна манифестација, која има за цел да ги истакне и награди најдобрите сајтови во изминатата година во повеќе категории, и да го вреднува трудот на големиот број млади и талентирани автори од повеќе области кои работат во веб издаваштвото.

Карактеристично за овој натпревар е тоа што македонските интернет посетители ги номинираат и гласаат за своите омилени сајтови на сајтот на манифестацијата. Оваа година своите гласови ги дадоа речиси десет илјади интернет посетители од Македонија, и за најдобар сајт го избраа Crnobelo.com. Добитниците во останатите категории се следните:

Најдобар блог

Трето место: marketing365.mk

Второ место: blog.literatura.mk

Прво место: pravdiko.mk

15732308_740953969388601_2005717586202087693_o

Најдобра мобилна апликација

Трето место: Buzz

Второ место: Grouper

Прво место: Moj Vozduh
Храна и Здравје

Трето место: coolinari.mk

Второ место: sezahrana.mk

Прво место: kliknijadi.mk

 

Мода и Убавина

Трето место: stipka.com.mk

Второ место: divianarts.com

Прво место: teamoderna.com.mk

 

Автомобилизам

Трето место: koli.com.mk

Второ место: avtoportal.mk

Прво место: motocentar.com.mk

 

Туризам и Угостителство

Трето место: helloskopje.com

Второ место: exploringmacedonia.com

Прво место: aurora.com.mk

 

Финансиски услуги, Банкарство и Осигурување

Трето место: silkroadbank.com.mk

Второ место: winner.mk

Прво место: nlb.mk

 

IT и Електроника

Трето место: neptun.mk

Второ место: webstrian.mk

Прво место: setec.mk

 

Најдобар сајт за владини/државни институции

Трето место: dibra.gov.mk

Второ место: sep.gov.mk

Прво место: avrm.gov.mk

 

Најдобар сајт за невладини организации

Трето место: ced.org.mk

Второ место: borka.org.mk

Прво место: ckrm.org.mk

 

Образование, Наука и Култура

Трето место: kupikniga.mk

Второ место: mob.mk

Прво место: seecinema.net

 

Е-трговија и огласи

Трето место: reklama5.mk

Второ место: pazar3.mk

Прво место: grouper.mk

 

Најдобар корпоративен сајт

Трето место: cineplexx.mk

Второ место: sava.mk

Прво место: vrabotuvanje.com.mk

 

Најдобар мобилен сајт

Трето место: gol.mk

Второ место: grouper.mk

Прво место: mob.mk

 

 

Најдобра facebook страница / група / профил

Трето место: panika.be

Второ место: Ina Mnogufina

Прво место: Lions District 132 MACEDONIA

Оваа година во категоријата за најдобра фејсбук страница / група / профил е доделена и специјална награда врз хуманитарна основа за фејсбук групата „Хуманитарна помош за поплавените семејства во Скопје“

 

Спорт

Трето место: makrakomet.com

Второ место: sportclub.mk

Прво место: karas4training.com

 

Забава

Трето место: mojo.mk

Второ место: motika.com.mk

Прво место: kafepauza.mk

 

Вести и информации

Трето место: telma.com.mk

Второ место: alfa.mk

Прво место: 24vesti.mk

 

Најдобар дизајн

Трето место: kosula.mk

Второ место: 365.com.mk

Прво место: fashionel.mk

 

Најдобар Сајт за 2016 година

Трето место: fakulteti.mk

Второ место: grouper.mk

Прво место: crnobelo.com

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико