Санкционирани 392 лица поради неносење маски | Правдико

Правдико

   

Санкционирани 392 лица поради неносење маски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.8.2020 година) на територијата на државата во однос на мерката за неносење лична заштита на лицето регистрирани се 392 прекршока.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико