Санкционирани 537 лица за неносење заштитни маски | Правдико

Правдико

   

Санкционирани 537 лица за неносење заштитни маски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.07.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико