Сараево: Уапсени повеќе судски службеници | Правдико

Правдико

   

Сараево: Уапсени повеќе судски службеници

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата спроведе голема акција во Сараево каде што уапси најмалку 15 лица, вклучувајќи и судски службеници и адвокати, осомничени за корупција, мито и посредување, изјавуваат локалните медиуми.

sarajevo-sebilj

Акција е спроведена од страна на Федералната полиција, во соработка со Канцеларијата на Обвинителство од сараевскиот кантон.

Кантонското обвинителство и федералната полиција не дадоја изјава во врска со оваа акција.

Препорачуваме

Партнери на Правдико