Се обеси притвореник во битолскиот затвор | Правдико

Правдико

   

Се обеси притвореник во битолскиот затвор

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 02.04.2018 година околу 06 часот во Затвор Битола, од страна на вработен во затворот, во Одделението за притвор пронајден е обесен И.Д.(54). Смртта е констатирана од страна на лекар од Брза помош. Од страна на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција. Увидот е во тек.

Партнери на Правдико