Се предлага продолжување на кризната состојба во државата до 15 јуни 2016 година | Правдико

Правдико

   

Се предлага продолжување на кризната состојба во државата до 15 јуни 2016 година

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

sobranieДо Собранието на Република Македонија вчера беше поднесена предлог одлука за одобрување на продолжување на рокот за постоење на кризна состојба заради зголемен обем на влез и транзитирање на мигранти низ територијата на Република Македонија.

Со оваа предлог одлука се одобрува продолжување на рокот за постоење кризна состојба утврден во Одлуката за постоење на кризна состојба заради зголемен обем на влез и транзитирање на мигранти низ територијата на Република Македонија („Службен весник на Република Македонија“ бр. 141/15), до 15 јуни 2016 година.

Препорачуваме

Партнери на Правдико