Се самозапали осуденик во затворот во Битола | Правдико

Правдико

   

Се самозапали осуденик во затворот во Битола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

zatvorВчера околу 21 часот и 30 минути во затворот во Битола во притворското одделение се случила трагедија. Според податоците, осуденик од Куманово се потурил со колонска вода и се самозапалил.

Осуденикот бил веднаш пренесен во Клиничкиот центар во Битола, каде што му се констатирани изгороници од трет степен.

Кумановецот се бори за живот.

Извор: Republika

Препорачуваме

Партнери на Правдико