Се скарал за плаќање сметка, па скршил излог на пекарница во Кадино | Правдико

Правдико

   

Се скарал за плаќање сметка, па скршил излог на пекарница во Кадино

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во пекарница во скопското село Кадино во утринските часови на 13 февруари, по претходна расправија за плаќање сметка, 31-годишен жител од село Марино излегол од објектот по што со остар предмет го скршил стаклото од излогот.

По преземените мерки, тој бил приведен во полициското одделение во Петровец. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико