Се воведува полициски час од 21:00 до 06:00 часот | Правдико

Правдико

   

Се воведува полициски час од 21:00 до 06:00 часот

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Од утре започнува ограничување на движењето на сите граѓани (полициски час).

Се забранува движење на населението во периодот од 21 до 06 часот секој ден!

Нема компромис кога е здравјето на граѓаните во прашање, мерките мораме сите да ги почитуваме, само така ќе си ги спасиме народот и државата- соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Препорачуваме

Партнери на Правдико