Сеад Кочан на распит во СЈО – барал увид во доказите за „Трсут“ | Правдико

Правдико

   

Сеад Кочан на распит во СЈО – барал увид во доказите за „Трсут“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Бизнисменот Сеад Кочан утрово беше на распит во Специјалното јавно обвинителство заедно со адвокатот Никола Додевски. Макфакс дознава дека Кочан исказот го дал пред обвинителот Артан Ајро, за случајот „Труст“. Заедно со адвокатот, побарале увид во доказите.

Ова е прво појавување на првосомничениот во случајот „Труст“ во СЈО. По излегувањето од обвинителството на новинарско прашање: „Каде бевте на Службен пат?“, Кочан не одговори ништо. Тој заедно со Никола Додевски си заминаа од СЈО.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико