Правдико

   

Седница за одземање на мандатот на Груевски

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

 

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата е закажана со почеток во 12 часот со единствена точка на дневниот ред, Утврдување на Предлог за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски, поради неоправдано отсуство на пратеникот повеќе од шест месеци, а врз основа на Известувањето од претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, доставено на 15 мај 2019 година.

Извор: Радио слободна Европа

Партнери на Правдико