Правдико

   

Семеен насилник нападнал полициски службеници

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Битолчанец на 39 годишна возраст нападнал со нож двајца полициски службеници, кој бил пријавен за семејно насилство, сооопшти Министерството за внатрешни работи.

14122016140124_web_knife-attack-facebook

– Полициските службеници биле на должност по пријавено семејно насилство од страна на Н.Д., кој во алкохолизирана состојба вршел оштетување во домот и имал вербални расправии со сите присутни. Кога пристигнале полициските службеници, во еден момент Н.Д. со нож замавнал кон нив, но бил спречен во намерата по што истиот е приведен – велат од МВР.

Додаваат дека полицијата презема мерки за целoсно расчитување на настанот.

Извор: Нова Македонија

Партнери на Правдико