Шеснаесет години затвор за убиството на охриѓанецот Матилоски | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Шеснаесет години затвор за убиството на охриѓанецот Матилоски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

bojan-dimitarОсновниот суд во Охрид попладнево му изрече затворска казна од 16 години на српскиот државјанин Бојан Угреновиќ (29) од Краљево, кој лани, на новогодишната ноќ, до смрт го претепа охриѓанецот Димитар Матилоски, во строгиот центар на Охрид.

Судскиот процес почна на 15 декември годинава, а Угреновиќ одговараше за убиство и покрај тоа што семејството и охриѓани преку мирен протест бараа промена на обвинителниот акт во убиство на свиреп и подмолен начин.

Според јавниот обвинител, фатален бил ударот во долната усна, односно во средишниот дел од брадата на Димитар.
– Судско-медицинското вештачење кое беше направено во Битола, имаше многу нелогичности, многу докази воопшто не беа третирани и затоа ние како семејство направивме приватни судско-медицински вештачења – изјавија од семејството на убиениот.

Извор:Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико