Шест месеци затвор доби таткото на Боки -13 | Правдико

Правдико

   

Шест месеци затвор доби таткото на Боки -13

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Шест месеци затвори доби Миле Јовановски, сопственик на ТВ 1 и татко на Бојан Јовановски – Боки 13. Тој е осуден за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Јовановски на минатото рочиште ја призна вина.

Свештеникот Стојчев може да бара отштета во граѓанска постапка.

Јовановски го нападнал попот и од ударите му го скршил зглобот од левата нога.

Миле Јовановски е осомничен и за перење пари со хуманитарната организација Меѓународен сојуз.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико