ШОКАНТНО ВИДЕО: Неонацизмот во Украина е на опасно ниво | Правдико

Правдико

   

ШОКАНТНО ВИДЕО: Неонацизмот во Украина е на опасно ниво

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Ова е снимка на вечерен протест на украинската националистичка група „Десен сектор . На снимката може да се видат многу симболи, скандирања  како и малтретирања , од што може да се види дека неонацизмот во Украина е на опасно ниво и брзо се проширува.   –ПРАВДИКО–

Препорачуваме

Партнери на Правдико