Правдико

   

Шпанија: Запленети 3 тони кокаин и уапсени 12 лица

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

131001013712-spain-cocaine-seizure-story-topШпанската полиција соопшти дека запленила три тони кокаин и уапсила 12 лица за трговија со дрога од Шпанија, Велика Британија и Холандија, пренесува “Ројтерс”.

Акцијата беше спроведена во северниот дел на земјата и е една од најголемите од 1999 година. Во соопштението на полицијата не се прецизира кога операцијата е изведена, но додаде дека дрогата била наменета за важен шверцерски канал со седиште во градот Коста дел Сол во северниот дел на Шпанија.

Партнери на Правдико