Шпанската полиција откри пет тони кокаин скриен во банани, уапсени 15 лица | Правдико

Правдико

   

Шпанската полиција откри пет тони кокаин скриен во банани, уапсени 15 лица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Шпанските власти соопштија дека уапсиле најамлку 15 лица и заплениле повеќе од пет тони кокаин скриен во банани.

Во акцијата, во јужниот град Малага, учествуваат припадници на цивилната гарда и националната полиција, изјавил неименуван претставник.

Десетина возила се наоѓаат во индустрискиот парк во Малага, каде што се одвива акцијата на апсење, навеле сведоци за локалниот весник „Дијарио Сур“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико