Штипјанка им се заканувала на наставници оти и го преместиле внукот во друго одделение | Правдико

Правдико

   

Штипјанка им се заканувала на наставници оти и го преместиле внукот во друго одделение

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Штипјанка се заканувала на наставници оти го преместиле нејзиниот внук од едно во друго одделение.

Кривична пријава е поднесена против Д.Б. (51) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 24.01.2017 година пријавената преку телефонски пораки се заканувала на претпоставени во училиштето каде што учи нејзиниот внук. Пријавената го сторила делото поради тоа што од страна на одделенскиот и наставничкиот совет во училиштето била донесена одлука нејзиниот внук да биде преместен од едно во друго одделение.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико