Силуван затвореник во штипскиот затвор | Правдико

Правдико

   

Силуван затвореник во штипскиот затвор

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Затвореник од Струмица сместен во затворот во Штип бил силуван во ќелијата додека спиел.

zatvor-1

Како што соопшти полицијата, двајца затвореници Т.М. (31) и Р.Џ. (26), двајцата од Струмица, се степале во затворот во Штип, а кога полиција дошла да го испита случајот, било утврдено дека истиот ден околу 03.00 часот додека Т.М. спиел во ќелија Р.Џ., кој бил сместен во истата ќелија, извршил полови дејствија над Т.М.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико